Stážistka Dáša z Mendelovy univerzity

17.12.2019

Která zkušenost tě nejvíce obohatila a proč?

  • Nejlepší pocit během stáže jsem zažila, když jsem se mohla zapojit do kampaně Maraton psaní dopisů skrze Noru. Cílem bylo podpořit Íránku Yasaman Aryaniovou, která dostala trest 16 let vězení kvůli tomu, že si sundala šátek a promlouvala k ženám ohledně jejich práv. Myslím si, že právě proto je důležité zajímat se, co se kolem nás děje a když je možnost někomu pomoci, zapojit se a oslovit co nejvíce lidí. Jsem proto moc ráda, že jsem mohla být součástí této pomoci právě díky Noře.

Co ti stáž přinesla?

  • Stáž mi pomohla v uvědomění si toho, jakým směrem bych se chtěla dále ubírat. Problematika genderu je do jisté míry složitá, jelikož je mezi námi spoustu lidí, kteří ji nedokážou správně interpretovat nebo ji nerozumí v tom správném slova smyslu. Poté dochází k různým mylným informacím, které genderovou problematiku staví do nelichotivé pozice.

Které genderové téma tě nejvíce zaujalo a proč?

  • Myslím si, že je důležité i v dnešní době bojovat za práva žen, jelikož je stále mnoho míst, kde ženy nemají vhodné podmínky, aby se mohly naplno rozvíjet.

Proč bys doporučila absolvovat stáž s Norou?

  • Přátelské prostředí, ve kterém se dozvíte nové a zajímavé informace. Můžete se zapojit do mnoha akcí, které vás osobně velmi obohatí.