Kamila - nejvíce mě zaujal genderově senzitivní jazyk

04.01.2022

Co ti stáž přinesla?

Díky stáži v Noře jsem měla skvělou příležitost nahlédnout do fungování neziskové organizace a poznat, co práce v tomto sektoru obnáší. Získala jsem také přehled v oblasti genderu. Navíc jsem se měla možnost zúčastnit workshopu "Základy advokační práce a vytváření advokačních strategií," ke kterému bych se bez Nory nedostala.
Která zkušenost tě nejvíce obohatila a proč?

Při tvorbě příspěvků na sociální sítě jsem se poprvé setkala s pojmem genderově senzitivní jazyk a vyzkoušela si, jak s ním pracovat. Překvapilo mě, že to nebylo vždy jednoduché a uvědomila jsem si, jak přirozené je tento problém v běžném projevu ignorovat.

Které genderové téma tě nejvíce zaujalo a proč?

Nejvíc mne zaujalo právě používání genderově senzitivního jazyku v komunikaci a pokládám ho za dovednost, ze které budu v budoucnu těžit. Dlouhodobě mě také zajímá téma žen, ekonomiky a nerovného odměňování, které je bezesporu jedním z hlavních problémů v dnešní České republice.

Proč bys doporučila absolvovat stáž s Norou?

Stáž v Noře je skvělým začátek pro případnou kariéru v neziskovém sektoru. Pokud vám na tématu genderové rovnosti záleží, bude pro vás tato práce mít i tuto přidanou hodnotu. Nora se věnuje poměrně širokému spektru problémů, včetně například marginalizovaných skupin, tudíž je zde prostor věnovat se tématům, která vás zajímají.