JSEM PRO LEPŠÍ ŽIVOTY VŠECH.

JSEM PRO ROVNOST.

                               - Nora

Mé jméno nese nevládní nezisková organizace. Vítejte na jejím webu.CO DĚLÁME

Nora prosazuje rovnost:

Přibližně 30% celkového rozdílu v odměňování žen a mužů je vysvětleno nadměrným zastoupením žen v odvětvích s relativně nízkými platy, jako je péče a vzdělávání. Na druhé straně je podíl mužských zaměstnanců velmi vysoký v lépe placených odvětvích, jako je věda, technologie, strojírenství a matematik.

ČR: Rekordně nízká nezaměstnanost zvyšuje fluktuaci zaměstnanců a zaměstnankyň. Co udělat, aby zůstali?

Hospodářská ztráta způsobená rozdílem v zaměstnanosti žen a mužů činí 370 miliard EUR ročně. Přijetí opatření je společenským i ekonomickým rozhodnutím. Zlepšení rovnosti žen a mužů by mohlo vést ke zvýšení HDP až do 3,15 bilionu EUR do roku 2050.

Ženy v průměru tráví méně hodin placenou prací než muži. Jedním z důvodů je skutečnost, že pracující muži tráví v průměru 9 hodin týdně bezplatnou péčí a činností v domácnosti, zatímco pracující ženy tráví 22 hodin - to je téměř 4 hodiny každý den.

JAK POMÁHÁME

Nora aktuálně

The European Union is based on a set of principles that include equality. Though gender equality was enshrined in the founding treaties of the European Economic Communities in 1957, gender equality de facto is far from being achieved. Women in general are still being discriminated against in an EU context. There are numerous groups of women who are...

R*O*M*K*A

30.05.2020

Pozitivní reprezentací proti segregaci.

The 1st edition of the School proved to be successful, it attracted more interest among young people in the V4 countries than had been originally foreseen. It offered young people (including 3 young men) from the region the opportunity to exchange skills and knowledge and to strengthen feminist networks in the region. The content of the School was...

Nora a její příběh

Jsem hrdinka z knihy Henrika Ibsena z roku 1879. V té době bylo společenské postavení ženy jasné, byla jsem pouze manželkou a matkou. Měla jsem však pocit, že mám právo být i sama sebou, proto jsem se přes všechny konvence rozhodla odejít a zjistit, kým chci být.

Nyní, ve 21. století, mám jako žena daleko více možností, ale stále je tu mnoho bariér. A ani pro muže to není tak snadné, proto je nezapomínám zahrnout do svých aktivit a projektů.

 

27

DOKONČENÝCH PROJEKTŮ

5

DOBROVOLNÍCI A DOBROVOLNICE