Genderový audit a analýza rovných příležitostí

Genderové informační centrum NORA je nevládní nezisková organizace, jejímž posláním je prosazovat rovnost žen a mužů v české společnosti. Svými aktivitami si klade za cíl především zlepšit postavení žen.

GIC NORA = Rovné příležitosti pro všechny

  • Genderové audity & průzkumy spokojenosti
  • Rovné příležitosti & personální procesy
  • Poradenství, konzultace & vzdělávání
  • Medializace & osvětové kampaně
  • Individuální podpora


Aktuální projekty:

Profesionalizace GIC NORA - investujeme čas do rozvoje naší organizace, abychom vám mohli nabídnout ještě kvalitnější služby.

Genderové audity v JMK a ve Zlínském kraji - Genderové informační centrum NORA, o.p.s. zahajuje počátkem září 2017 roční projekt podpořený z Operačního programu Zaměstnanost a zaměřený na realizaci genderových auditů v Jihomoravském a Zlínském kraji.

Projekt Kaleidoskop kompetencí - 31.8.2018 byl ukončen tříletý projekt v rámci strategického partnerství 4 organizací – Akropolis, o.s. (Česká republika), Genderové informační centrum NORA (Česká republika), migrare Zentrum für MigrantInnen (Rakousko), Miesto pod Slnkom (Slovensko). Projekt byl finančně podpořen z programu Erasmus+.

Hlavním cílem projektu bylo vyvinout, pilotovat a šířit novou metodu mapování kompetencí, která povede ke zlepšení postavení sociálně znevýhodněných osob ve společnosti a na trhu práce.

Více informací o projektu včetně materiálů ke stažení lze nalézt zde.

Aktuality

Plamenné debaty o ženství a mužství.

Jak to vypadá, když ne vždy jde vše podle plánu? Přečtěte si článek o průběhu našeho projektu Hledejme společně novou cestu, v němž vzděláváme Romské ženy. celý článek >>>

Mezinárodní den žen 2015

Tradiční brněnská oslava MDŽ nabídne třídenní program plný rozmanitých kulturních akcí.

Oslavy Mezinárodního dne žen budou letos v Brně probíhat tři dny a nabídnou koncerty známých zpěvaček, dětské divadlo, veřejnou debatu na téma sexismus v propagaci vysokých škol i autorský feministický kabaret. Letošní oslavy nesou podtitul „matky-dcery-zrcadla-dialogy“ a jsou mj. věnovány také mezigeneračnímu dialogu.

celý článek >>>

Promítání Little Miss Sunshine

Zveme vás na výborný film Little Miss Sunshine. Ve čtvrtek 26. února v Moravské zemské knihovně. celý článek >>>

Beseda k Istanbulské úmluvě

13. února 2015 od 10 hod se koná tisková beseda k Istanbulské úmluvě při příležitosti celosvětové kampaně za ukončení násilí na ženách, za spravedlnost a genderovou rovnost One Billion Rising a zahájení kampaně #ZaIstanbul. Přijďte do v Akademického konferenčního centra při Sociologickém ústavu (Husova 4a, 110 00 Praha 1). celý článek >>>

One Billion Rising

Globální statistiky ukazují, že každá třetí žena zažije během svého života násilí či znásilnění. Každý rok se na to hnutí „One Billion Rising“ snaží upozornit tancem v ulicích, na různých místech celého světa. Ani Brno letos nebude výjimkou. Tančíme v pátek 13.2. od 16:00 na Moravském náměstí před Místodržitelským palácem na píseň Break the Chain. celý článek >>>

Odeslat odkaz

Odešlete známým odkaz na tuto stránku (http://www.gendernora.cz/uvod/85) e-mailem.

Prosím, vyplňte Váš e-mail, jméno a e-mail na který zaslat odkaz.