Genderový audit a analýza rovných příležitostí

Genderové informační centrum NORA je nevládní nezisková organizace, jejímž posláním je prosazovat rovnost žen a mužů v české společnosti. Svými aktivitami si klade za cíl především zlepšit postavení žen.

GIC NORA = Rovné příležitosti pro všechny

  • Genderové audity & průzkumy spokojenosti
  • Rovné příležitosti & personální procesy
  • Poradenství, konzultace & vzdělávání
  • Medializace & osvětové kampaně
  • Individuální podpora


Aktuální projekty:

Profesionalizace GIC NORA - investujeme čas do rozvoje naší organizace, abychom vám mohli nabídnout ještě kvalitnější služby.

Genderové audity v JMK a ve Zlínském kraji - Genderové informační centrum NORA, o.p.s. zahajuje počátkem září 2017 roční projekt podpořený z Operačního programu Zaměstnanost a zaměřený na realizaci genderových auditů v Jihomoravském a Zlínském kraji.

Projekt Kaleidoskop kompetencí - 31.8.2018 byl ukončen tříletý projekt v rámci strategického partnerství 4 organizací – Akropolis, o.s. (Česká republika), Genderové informační centrum NORA (Česká republika), migrare Zentrum für MigrantInnen (Rakousko), Miesto pod Slnkom (Slovensko). Projekt byl finančně podpořen z programu Erasmus+.

Hlavním cílem projektu bylo vyvinout, pilotovat a šířit novou metodu mapování kompetencí, která povede ke zlepšení postavení sociálně znevýhodněných osob ve společnosti a na trhu práce.

Více informací o projektu včetně materiálů ke stažení lze nalézt zde.

Aktuality

Seminář: Slaďování pracovního a soukromého života

Slaďování souvisí s flexibilním uspořádáním pracovní doby, bojem se stresem na pracovišti, přepracováním a vyhořením či s rozmanitostí pracovních týmů. Přijďte na seminář v úterý 14. dubna od 9:00 do Coworking Centra Brno. celý článek >>>

Den platové (ne)rovnosti

Den platové (ne)rovnosti neboli Equal Pay Day je celosvětová akce, která poukazuje na rozdíly v platovém ohodnocení mužů a žen. Dne 17. 4. 2015 se k této mezinárodní tradici přidává i NESEHNUTÍ a GIC NORA. V rámci symbolické akce proto zveme všechny ženy, aby si přišly užít slevu 22 %. celý článek >>>

Slaďujte práci a rodinu za základě našich zkušeností

Vydali jsme praktické manuály ke slaďování: pro zaměstnavatele, zaměstnané i nezaměstnané/vracející se po RD. Vycházejí z dobrých praxí na Tišnovsku.

Ve spolupráci s RC Studánka.

celý článek >>>

Vzděláváme se

Jedna z pracovnic GIC NORA se aktuálně vzdělává na konferenci „Gender mainstreaming jako strategie prosazování rovnosti žen a mužů" na Úřadu vlády ČR. celý článek >>>

Ženu ani květinou...? - domácí násilí (nejen) na ženách

O tom, co je považováno za domácí násilí, jaké může mít formy a fáze, jaké mýty se s ním pojí a kam je možné se obrátit o pomoc, si přijďte pobesedovat do Coworking Centra v úterý 10. března od 14h. Seminář povede Mgr. Martina Hynková, seniorní expertka Genderového informačního centra NORA. celý článek >>>

Odeslat odkaz

Odešlete známým odkaz na tuto stránku (http://www.gendernora.cz/uvod/80) e-mailem.

Prosím, vyplňte Váš e-mail, jméno a e-mail na který zaslat odkaz.