Vždy tady a vždy v pohybu - MŠ Lentilka

Vždy tady a vždy v pohybu - MŠ Lentilka

Zatímco ostatní rodiče si nyní, v polovině letních prázdnin, možná lámou hlavu jak naplnit čas svých ratolestí, rodiče, jejichž děti navštěvují MŠ Lentilka, mohou tyto starosti hodit bez obav za hlavu. MŠ Lentilka, firemní školka pro děti zaměstnanců a zaměstnankyň KrÚ JMK a jeho příspěvkových organizací, totiž funguje přes celé prázdniny. „Jako jedna z mála mateřských škol v Brně máme otevřeno také přes letní prázdniny, kdy fungujeme v řádném režimu, tedy od 6.30 až do 17.00“, říká vedoucí MŠ Lentilka, Petra Kušlová. Nadstandardně dlouhou otevírací dobu si pochvaluje i paní Hochová, referentka KrÚ, která má ve školce syna: „Jsem tady velmi spokojená, režim školky plně vyhovuje potřebám pracujících rodičů a usnadňuje skloubit rodičovské a pracovní povinnosti“. Vzápětí však dodává, že jsou ze školky nadšeni nejenom kvůli jejímu režimu, ale oceňují i pestrý a nabitý program pro děti. „To, co jiné školky chystají jen na Den dětí, my připravujeme běžně“, doplňuje vedoucí školky. Vzápětí se mohu sama přesvědčit a to při pročítání vzdělávacího plánu školky a zhlédnutí množství fotografií z nejrůznějších tematických akcí. „Dětem jsme jen za poslední půlrok připravili Klauniádu, Den policie, výlet k vrtulníkům nebo na koně, návštěvu Vozovny Komín nebo exkurzi na letiště. S akcemi nám vypomáhají i sami rodiče.“, pochvaluje si Petra Kušlová. 

V září 2014 tomu budou dva roky od počátku fungování této mateřské školy. Její provoz je financován částečně z prostředků Jihomoravského kraje a částečně za podpory projektu Rovné přístupy v JMK. Školka má dvě třídy a aktuálně ji navštěvuje 40 dětí, mezi nimiž jsou i děti už od 2 a půl let. Pro ně i pro ty starší je přímo v centru Brna připraveno barevné a hravé zázemí, vlastní zahrada plná nápaditých prolézaček, usměvavé paní učitelky a jak závěrem doplňuje maminka: „rodinné a kreativní prostředí, na kterém je vidět, že zřizovatelem školky jsou Lužánky.“

Za GIC Nora, o. p. s. Michaela Mořická

Odeslat odkaz

Odešlete známým odkaz na tuto stránku (http://www.gendernora.cz/aktualita/128-vzdy-tady-a-vzdy-v-pohybu-ms-lentilka) e-mailem.

Prosím, vyplňte Váš e-mail, jméno a e-mail na který zaslat odkaz.